Augustów

1 obiektów sanatoryjnych
Augustów
Bank Wizerunku Uzdrowisk Polskich, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP

Sanatorium Augustów jest uzdrowiskiem specjalizującym się przede wszystkim w rehabilitacji leczniczej narządu ruchu, chorób reumatologicznych, chorób układu krążenia i chorób kardiologicznych. To miejsce, które pozwala chorym korzystać z dobrodziejstw natury i szybko zregenerować siły.

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów to ośrodek położony w województwie podlaskim, na obrzeżach Puszczy Augustowskiej. Specjalizuje się między innymi w rehabilitacji leczniczej narządu ruchu, chorób reumatologicznych, chorób układu krążenia i chorób kardiologicznych. Kompleks otoczony jest lasem i znajduje się w pobliżu jeziora Necko. Miły dla oka krajobraz, ustronne położenie, spokojne i czyste powietrze pozwalają odwiedzającym czerpać siły z natury i sprzyjają szybkiej regeneracji i powrotom do zdrowia.

Reklama

Sanatorium Augustów – uzdrowisko

Uzdrowisko Augustów to nie tylko jedno z najmłodszych, ale również jedno z najmniejszych w naszym kraju. Znajdują się tu 2 ośrodki sanatoryjne:
Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów (dawniej znane pod nazwą „Budowlani”), które specjalizuje się w leczeniu:

 • chorób ortopedyczno – urazowych,
 • chorób reumatologicznych,
 • chorób naczyń obwodowych,
 • osteoporozy,
 • niskiej odporności.

Pałac na Wodzie Falkowski, gdzie znajduje się Zakład Opieki Zdrowotnej i Przychodnia Stomatologiczno – Lekarska.

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów

W czasie pobytu w Sanatorium Augustów skorzystać można z wielu zabiegów, które pozytywnie wpływają na samopoczucie odwiedzających je kuracjuszy. W obiekcie sanatoryjnym mieści się restauracja, spa oraz centrum fitness. Obiekt hotelowy ofertuje łącznie 274 miejsca noclegowe. Cały budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W całkowicie nowym Centrum Rehabilitacji można skorzystać z zabiegów leczniczych w zakresie profilaktyki zdrowotnej, leczenia schorzeń przewlekłych oraz rehabilitacji narządu ruchu, basenu rehabilitacyjnego z hydromasażami i kompleksem saun, a także z zabiegów rehabilitacji kardiologicznej.

Sanatorium Augustów – spa

W Sanatorium Augustów nie brakuje strefy wyciszenia i relaksu. W SPA Augustów można skorzystać z gabinetów:

 • stymulacji elektromagnetycznej,
 • masażu membranowego Aquai,
 • medycyny estetycznej,
 • strefy relaksu pachnącego ziołami z Podlasia,
 • terapii manualnej.

 

Stymulacja elektromagnetyczna

To metoda, która wykorzystywana jest głównie w leczeniu kontuzji sportowych. Stymulacja elektromagnetyczna leczy takie przypadłości jak:

 • bóle kręgosłupa,
 • rwa kulszowa,
 • zmiany zwyrodnieniowe,
 • zaburzenia układu nerwowego oraz mięśniowo-szkieletowego,
 • zwyrodnienia stawów,
 • zamrożony bark,
 • osłabienie i zanik mięśni,
 • złamania,
 • trudno gojące się rany,
 • owrzodzenia troficzne.

Oprócz tego przeznaczona jest do leczenia problemów typowo kobiecych, na przykład powikłań poporodowych. Jest uznawana za najskuteczniejszą, bezkontaktową terapię nietrzymania moczu. Przynosi także znakomite wyniki w leczeniu problemów mężczyzn – prostaty i zaburzeń erekcji.

Masaż membranowy

Ten zabieg, który wykonywany jest w gabinecie suchego masażu, poprawia krążenie krwi oraz przyspiesza metabolizm. Wpływa także pozytywnie na poprawę zakresu ruchów kończyn, a także redukuje stres i odpręża całe ciało.

Medycyna estetyczna

W SPA Augustów przeprowadzane są zabiegi przy użyciu urządzenia Venus Legacy™. Są one bezpieczne i bezbolesne dla twarzy, szyi i ciała. Efekty zauważalne już po pierwszym zabiegu i utrzymują się przez długi czas.

Strefa relaksu

W ofercie SPA Augustów znajdują się masaże na bazie ziołowych mikstur. Niezapomniane wrażenia zapachowe, unoszące się w powietrzu olejki eteryczne oraz unikalne właściwości kosmetyczno-lecznicze – to wszystko znajduje się w ofercie Uzdrowiska Augustów.

Terapia manualna

Terapia manualna to rodzaj fizjoterapii, stosowanej w leczeniu bólów kręgosłupa i stawów. Terapeuta, uciskając odpowiednie punkty na ciele, dociera do miejsc bolesnych i przywraca równowagę mięśniową.

Augustów - sanatorium kardiologiczne

Uzdrowisko Augustów to jedno z miejsc polecanych między innymi osobom chorym na serce. Augustów jest miejscowością, w której panuje spokojny klimat – głównie dzięki otaczającym go wodom oraz Puszczy Augustowskiej. Tym samym stwarza idealne warunki do leczenia chorób o podłożu kardiologicznym.

Miejsce to, zwłaszcza w strefie uzdrowiskowej, jest wolne od zanieczyszczeń powietrza, hałasu, miejskiego zgiełku oraz innych zagrożeń ekologicznych. Chorym nie zagrażają drastyczne skoki temperatur, których organizm osób z problemami kardiologicznymi wyjątkowo nie toleruje. Bliskość jezior i lasów tworzy filtr oczyszczający i wzbogaca powietrze o duże porcje tlenu, olejki eteryczne oraz fitocydy. Taka mikstura daje wyjątkowe właściwości bakteriobójcze, normalizujące ciśnienie tętnicze i rytm serca oraz pozytywnie wpływa na drogi oddechowe.

Reklama

Sanatorium Augustów NFZ

Do Sanatorium w Augustowie mogą udać się zarówno osoby ze skierowaniem bezpośrednio od NFZ, jak i te, które zdecydują się opłacić pobyt z własnych środków. Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe wystawia lekarz, który ma podpisaną umowę z NFZ. Zdarza się jednak, że pacjent otrzymuje decyzję odmowną lub czas oczekiwania na skierowanie jest zbyt długi. Wtedy warto pomyśleć o samodzielnym zorganizowaniu pobytu, co może być bardzo dobrą alternatywą dla zwykłych wczasów.

Autor: Ewa Więckiewicz

Zobacz inne uzdrowiska w pobliżu Augustowa:

Reklama

Najlepsze sanatoria w tym uzdrowisku

Reklama

Znajdź najlepsze
sanatorium dla siebie.

Zobacz ranking

Reklama

Reklama

Kierunek miesiąca - Jedziemy w góry!

Ustroń
Odwiedź jedno z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie z własnymi złożami solanki i borowiny
Więcej
Jedlina-Zdrój
Sprawdź podgórski mikroklimat uzdrowiska, odetchnij czystym powietrzem i podziwiaj piękne krajobrazy
Więcej
Długopole-Zdrój
Skorzystaj z Pijalni Wód Mineralnych cechujących się dużą zawartością magnezu, wapnia, sodu, żelaza i potasu
Więcej

Wyjazd do sanatorium - co musisz wiedzieć?

Jak uzyskać skierowanie do sanatorium i który lekarz je wystawi?
Więcej
Przeglądarka skierowań do sanatorium - jak działa?
Więcej
Ile kosztuje wyjazd do sanatorium - prywatnie i ze skierowaniem
Więcej

Elektroterapia - najlepsze zabiegi na ból

Elektrostymulacja
Popularna metoda niwelowania bólu. Sprawdź, jak ją wykorzystać by przyniosła ulgę
Więcej
Prądy Traberta
Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomagają na ból kręgosłupa, stawów, czy zaburzenia krążenia
Więcej
Prądy interferencyjne
Rozluźniają mięśnie i rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałając napięciu
Więcej