Duszniki-Zdrój
Sanatorium Duszniki Zdrój ze względu na swój klimat specjalizuje się w leczeniu schorzeń o podłożu: gastrycznym, ginekologicznym i pulmonologicznym. Dodatkowo walczy z osteoporozą i chorobami układu krążenia. W miejscowości popularna jest Pijalnia Wód Mineralnych oraz źródełko wody, tzw. „Pieniawa Chopina”.
Duszniki Zdrój
Duszniki-Zdrój to położone w województwie dolnośląskim, uzdrowiskowe miasto, które słynie z licznych kurortów. Znajduje się w powiecie kłodzkim, a pierwsze adnotacje na temat uzdrowiska pochodzą już z XVw. Źródła mineralne po raz pierwszy zostały przebadane w roku 1748 i 20 lat później miejscowość stała się oficjalnym uzdrowiskiem.
Reklama
Duszniki Zdrój sanatoria
W Dusznikach-Zdroju znajduje się kilka kurortów, a także wiele innych atrakcji turystycznych, dlatego to miejsce chętnie odwiedzają nie tylko kuracjusze, ale i turyści:
- Sanatorium Uzdrowiskowe Zimowit – zlokalizowane jest w centralnej części Parku Zdrojowego i zapewnia łącznie 130 miejsc. Dodatkowo w ofercie znajdują się: liczne zabiegi i rehabilitacje, opieka lekarzy i pielęgniarek, wyżywienie, ujęcie wody mineralnej, dancingi oraz biblioteka. Miejsce przystosowane jest również dla osób niepełnosprawnych i ma podpisaną umowę z NFZ.
- Sanatorium Uzdrowiskowe Chemik – organizowane są w nim pobyty leczniczo-rehabilitacyjne, turnusy dla Amazonek (zarówno płatne, jak i z dofinansowaniem PFRON), a także liczne imprezy okolicznościowe. W zależności od wybranej oferty, sanatorium oferuje, m.in.: karnety na wejście do Pijalni Wód Mineralnych, zabiegi oczyszczające organizm z toksyn, zabiegi lecznicze, saunę, salę fitness, opiekę lekarską, masaż limfatyczny czy spotkanie z psychologiem.
- Sanatorium – obiekt ten znajduje się niedaleko Pijalni Wód Mineralnych. Z uzdrowiska można skorzystać zarówno w ramach NFZ, jak i pełnopłatnie, jako urlop wypoczynkowy. Wykonywany jest tutaj szereg różnorakich zabiegów, takich jak: galwanizacja, hydromasaż, masaże, inhalacje, krioterapia, pole magnetyczne czy kąpiele solankowe i borowinowe.
- Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Belweder – polecany dla osób, które borykają się ze schorzeniami układu oddechowego, krążenia, a także chorobami gastrycznymi. Najpopularniejsze zabiegi wykonywane w tym uzdrowisku to: ultradźwięki, pole magnetyczne, masaż limfatyczny, kąpiel perełkowa, elektrostymulacja i krioterapia miejscowa. Dodatkowo w ofercie są inne, płatne zabiegi, jak, m.in.: sauna fińska, świecowanie uszu, czy platforma wibracyjna.
- Sanatorium Jan Kazimierz – to miejsce dedykowane jest szczególnie osobom, które cenią spokój i lubią wypocząć z dala od hałasu i tłumów turystów. Miejsce to połączone jest z Zakładem Przyrodoleczniczym, który oferuje szerokie spektrum różnorakich zabiegów, zarówno leczniczych, jak i relaksacyjnych. Jednym z obiektów jest Kompleks Rekreacyjny, w którym można skorzystać z: zabiegów borowinowych, hydromasaży, sauny fińskiej oraz łaźni parowej.
- Sanatorium Chopin – to niewielkie, kameralne uzdrowisko, którego nazwa pochodzi od kompozytora Fryderyka Chopina, gdyż odwiedził on kurort w 1826 roku. W pobliżu znajdują się: Park Zdrojowy oraz kolorowe fontanny. Profil leczniczy uzdrowiska to: pulmonologia, ginekologia, osteoporoza oraz choroby gastryczne.
Sanatorium Duszniki Zdrój - leczenie
Sanatorium Duszniki-Zdrój oferują pomoc w walce z takimi schorzeniami, jak:
- problemy gastrologiczne,
- schorzenia o podłożu pulmonologicznym,
- osteoporoza,
- wady narządu ruchu,
- schorzenia ginekologiczne,
- choroby układu krążenia.
Sanatorium Duszniki Zdrój - zabiegi
W zależności od rodzaju kurortu, lista wykonywanych zabiegów może być nieco inna, jednak Duszniki-Zdrój słyną przede wszystkim z takich terapii, jak:
- kuracja pitna – polegają one na tym, iż kuracjusz wypija odpowiednie dawki wody leczniczej, zgodnie z zaleceniami lekarza. Wody w tej miejscowości to tzw. szczawy alkaiczne o wysokim stopniu zmineralizowania. Są bogate w: wapń, sód, żelazo i magnez;
- hydroterapia – to inaczej wodolecznictwo, do którego zaliczyć można, m.in.: bicze szkockie, natryski, kąpiele i hydromasaż. Jej celem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz stanów zapalnych w organizmie, a także zwiększenie sprawności ruchowej;
- kąpiele borowinowe – stosowane, by zniwelować takie stany, jak: przykurcze mięśni, przewlekłe choroby kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe stawów, reumatyzm tkanki miękkiej, czy cellulit;
- kuracje solankowe – są to wody chlorkowo-sodowe, zwykle wykorzystywane u osób, które borykają się z problemami układu krążenia. Pierwsza kąpiel trwa zwykle ok. 10 min., a temperatura wody oscyluje w granicy 36 stopni Celsjusza;
- kąpiele mineralne – stosowane głównie u kuracjuszy zmagających się z problemami narządu ruchu oraz kardiologicznymi. Zwykle są to właśnie kąpiele solankowe lub kwasowęglowe i niekiedy termalne.
Duszniki Zdrój noclegi
Duszniki-Zdrój ze względu na swój leczniczo-wypoczynkowy charakter oferują turystom wiele miejsc noclegowych w:
- sanatoriach,
- hotelach,
- willach,
- pensjonatach.
Cena za jeden nocleg jest uzależniona od wybranego miejsca, ilości dni i osób, a także sezonu. Latem oraz w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ceny zwykle są wyższe, niż w pozostałe dni w roku. Koszt doby waha się w granicach od 50 do 200zł.
Reklama
Duszniki Zdrój atrakcje
Dla kuracjuszy oraz turystów Duszniki-Zdrój zapewniają wiele atrakcji turystycznych.
Do najpopularniejszych zabytków regionu zaliczyć można:
- Park Zdrojowy,
- Teatr Zdrojowy im. Fryderyka Chopina,
- kuźnia,
- młyn,
- klasztor franciszkański,
- ruiny zamku Homole,
- obelisk z popiersiem Fryderyka Chopina.
Autor: Katarzyna Pawlik
Zobacz też inne uzdrowiska w woj. dolnośląskim:
Reklama
Najlepsze sanatoria w tym uzdrowisku
Reklama
Znajdź najlepsze
sanatorium dla siebie.
Reklama