Leczniczy ucisk, czyli podkolanówki uciskowe damskie

Bardzo duża część osób boryka się na co dzień ze zmęczonymi, opuchniętymi łydkami, a nawet żylakami nóg. Są to początkowe objawy rozwijającej się przewlekłej niewydolności żylnej. Zapobiegawczo można sięgnąć po różnego rodzaju domowe sposoby czy też lecznicze medykamenty, które na celu mają wspomóc prawidłowe krążenie. Jednak oprócz tego istnieje bardzo stara, bezpieczna i mało znana metoda leczenia uciskiem stopniowanym – kompresjoterapia. Przynosi olbrzymią ulgę pacjentowi, a do jej zastosowania są potrzebne jedynie rajstopy, pończochy lub podkolanówki uciskowe damskie bądź męskie.

artykuł sponsorowany

Reklama

Kompresjoterapia – na czym polega

Jak się okazuje, kompresjoterapia to jedna z najstarszych metod małoinwazyjnego i bezpiecznego leczenia chorób żył. W ostatnim czasie jest ona bardzo rekomendowana w profilaktyce, a także terapii przewlekłej niewydolności oraz zakrzepicy żylnej. Polega ona na zastosowaniu na kończynę dolną od zewnątrz stopniowanego, odpowiednio dobranego ucisku, który będzie przenoszony na tkanki i naczynia krwionośne. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne bandaże lub produkty uciskowe, takie jak pończochy kompresyjnerajstopy uciskowe bądź podkolanówki na żylaki damskie i męskie.

Podkolanówki przeciwżylakowe damskie – zalety stosowania

Dzięki zastosowaniu na co dzień kompresjoterapii ogranicza się zjawisko cofania się krwi i zalegania jej w naczyniach żylnych, a także niweluje się nadmierne gromadzenie chłonki w okolicznych tkankach.

Systematyczne noszenie podkolanówek uciskowych damskich, czy męskich usprawnia odpływ chłonki oraz krwi w naczyniach żylnych, dzięki czemu zmniejszają się obrzęki nóg oraz zanika uczucie zmęczenia, drętwienia czy pieczenia łydek.

Oprócz tego odpowiednio dobrane pończochy uciskowe, rajstopy kompresyjne czy podkolanówki przeciwżylakowe damskie oraz męskie ograniczają występowanie nieestetycznie wyglądających pajączków i żylaków nóg oraz zmniejszają dolegliwości związane z rozwojem przewlekłej niewydolności żylnej, co wywiera korzystny wpływ na zahamowanie postępu schorzenia.

Reklama

Podkolanówki na żylaki damskie i męskie – dla kogo

Medyczne wyroby kompresyjne dostępne na rynku, takie jak rajstopy, pończochy i podkolanówki uciskowe damskie i męskie róznych klasach kompresji klasyfikacji ASQUAL lub RAL.

Te z niższą klasą ucisku, poniżej 20 mmHG polecane są profilaktycznie dla osób, u których występuje drętwienie, mrowienie, pieczenie łydek, teleangiektazje i żylaki kończyn dolnych oraz nadmierne uczucie ciężkości nóg, czy też ich opuchlizny. Bardzo często zalecane są u ludzi wykonujących swoje obowiązki zawodowe w pozycji siedzącej lub stojącej, a także wybierających się w wielogodzinne podróże samolotem.

Natomiast podkolanówki na żylaki damskie o wyższej klasie ucisku (powyżej 20 mmHG) wskazane są u pacjentów w okresie okołooperacyjnym po chirurgicznych zabiegach naczyń krwionośnych, a także w zaawansowanej niewydolności żylnej, czy leczeniu rozległych obrzęków limfatycznych oraz pourazowych.

 

Zabieg dostępny w tych sanatoriach:

Więcej zabiegów z tej kategorii:

Leczniczy ucisk, czyli podkolanówki uciskowe damskie

Więcej

Reklama

Kierunek miesiąca - Jedziemy w góry!

Ustroń
Odwiedź jedno z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie z własnymi złożami solanki i borowiny
Więcej
Jedlina-Zdrój
Sprawdź podgórski mikroklimat uzdrowiska, odetchnij czystym powietrzem i podziwiaj piękne krajobrazy
Więcej
Długopole-Zdrój
Skorzystaj z Pijalni Wód Mineralnych cechujących się dużą zawartością magnezu, wapnia, sodu, żelaza i potasu
Więcej

Wyjazd do sanatorium - co musisz wiedzieć?

Jak uzyskać skierowanie do sanatorium i który lekarz je wystawi?
Więcej
Przeglądarka skierowań do sanatorium - jak działa?
Więcej
Ile kosztuje wyjazd do sanatorium - prywatnie i ze skierowaniem
Więcej

Elektroterapia - najlepsze zabiegi na ból

Elektrostymulacja
Popularna metoda niwelowania bólu. Sprawdź, jak ją wykorzystać by przyniosła ulgę
Więcej
Prądy Traberta
Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomagają na ból kręgosłupa, stawów, czy zaburzenia krążenia
Więcej
Prądy interferencyjne
Rozluźniają mięśnie i rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałając napięciu
Więcej