Jaki rower elektryczny dla seniora?

Osoby starsze często pragną kontynuować przemieszczanie się jednośladem, jednak ich organizm nie zawsze im na to pozwala. Rower elektryczny możemy być dla nich doskonałym rozwiązaniem dzięki możliwościom, jakie on zapewnia. Wspieranie pedałowania pozwala coraz większej ilości osób wrócić do jazdy na rowerze, co ma pozytywny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Sprawdźmy więc, jaki rower elektryczny będzie najlepszym wyborem dla seniora.

artykuł sponsorowany

Rower elektryczny o konstrukcji ułatwiającej wsiadanie

Możliwość łatwego wsiadania i schodzenia z jednośladu z pewnością będzie czymś, co sprawdzi się u osób starszych. Takie konstrukcje znajdziemy w wielu typach rowerów, dzięki czemu sprawdzą się one w rozmaitych zastosowań.

Jeżeli senior planuje jazdę wyłącznie w mieście, po ścieżkach rowerowych, to doskonałym wyborem będzie rower elektryczny miejski. Taka konstrukcja przystosowana jest do komfortowego poruszania się, w wyprostowanej pozycji i zdecydowanie będzie najwygodniejszą propozycją dla osób, które miewają problemy z bólem pleców. W rowerze miejskim możemy znaleźć lub zamontować dodatkowe wyposażenie, takie jak bagażnik, czy kosz na kierownicę. Pozwoli to użytkownikowi wybierać się rowerem elektrycznym na zakupy, co znacznie mu ułatwi ich transport do domu.

Osoby starsze, które wciąż planują wybierać się na dłuższe wycieczki i nie mają problemu z lekkim pochyleniem pleców mogą zdecydować się na konstrukcję o charakterze trekkingowym lub crossowym. Te również występują w wersjach z niską ramą, znajdziemy je chociażby w ofercie marek KTM i Haibike. Rower elektryczny crossowy będzie modelem o bardziej sportowym charakterze, wyższej zwinności. Sprawdzi się zarówno w terenach przygotowanych, jak i na trasach nieutwardzonych. Jego mocniej wyposażony brat, rower elektryczny trekkingowy znajdziemy w zestawie z dodatkowym wyposażeniem, takim jak błotniki czy bagażnik. Sprawdzi się on na dłuższych wycieczkach za miasto.

Reklama

Mocna jednostka umożliwiająca wygodną jazdę

Wybierając rower elektryczny dla osoby starszej powinniśmy zwracać uwagę na modele renomowanych producentów. Markowy rower elektryczny będzie gwarancją bezpiecznych i dopracowanych komponentów, a także zastosowania osprzętu najlepszej jakości. Ze względu na ograniczenia nałożone na maksymalną prędkość, jaką możemy się poruszać rowerem elektrycznym, wszystkie modele posiadają moc nominalną o wartości 250W. Markowe produkty są jednak dostosowane do tego, że poruszamy się po zmiennych terenach i stosowane w nich silniki mają wyższą moc maksymalną, dzięki której nie mamy problemu ze stromymi podjazdami. Warto brać to pod uwagę kupując rower elektryczny dla osoby starszej, by charakteryzował się on mocą wystarczającą do wspierania seniora w każdym terenie.

Reklama

Gdzie kupić dobrej jakości rower elektryczny dla seniora?

Jeżeli zależy nam na zakupie dobrego produktu, który będzie dopasowany do potrzeb bliskiej nam osoby, powinniśmy wybrać się do renomowanego sklepu rowerowego. Takim miejscem jest BikeSalon, którego placówki stacjonarne znajdziemy w stolicy. Rower elektryczny Warszawa kupisz w dwóch miejscach – przy ulicy Ostrobramskiej 38b i Wrocławskiej 25. Możesz kupić także rower elektryczny przez internet, na stronie bikesalon.pl/wszystkie-rowery-elektryczne. Tu również możesz liczyć na pomoc w wyborze i poradę ekspertów kolarskich pracujących w BikeSalonie.

Senior, który wciąż chce cieszyć się jazdą na jednośladzie z pewnością doceni produkt, jakim jest rower elektryczny. Dzięki temu będzie miał możliwość cieszenia się przemieszczaniem się na świeżym powietrzu, a jednocześnie nie wyczerpie wszystkich swoich sił niezależnie od terenu, w jakim będzie się poruszał.

Zabieg dostępny w tych sanatoriach:

Więcej zabiegów z tej kategorii:

Jaki rower elektryczny dla seniora?

Więcej

Reklama

Kierunek miesiąca - Jedziemy w góry!

Ustroń
Odwiedź jedno z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie z własnymi złożami solanki i borowiny
Więcej
Jedlina-Zdrój
Sprawdź podgórski mikroklimat uzdrowiska, odetchnij czystym powietrzem i podziwiaj piękne krajobrazy
Więcej
Długopole-Zdrój
Skorzystaj z Pijalni Wód Mineralnych cechujących się dużą zawartością magnezu, wapnia, sodu, żelaza i potasu
Więcej

Wyjazd do sanatorium - co musisz wiedzieć?

Jak uzyskać skierowanie do sanatorium i który lekarz je wystawi?
Więcej
Przeglądarka skierowań do sanatorium - jak działa?
Więcej
Ile kosztuje wyjazd do sanatorium - prywatnie i ze skierowaniem
Więcej

Elektroterapia - najlepsze zabiegi na ból

Elektrostymulacja
Popularna metoda niwelowania bólu. Sprawdź, jak ją wykorzystać by przyniosła ulgę
Więcej
Prądy Traberta
Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomagają na ból kręgosłupa, stawów, czy zaburzenia krążenia
Więcej
Prądy interferencyjne
Rozluźniają mięśnie i rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałając napięciu
Więcej