COVID, szczepienia, celiakia. Jakie jeszcze zagadnienia zgłębiają dzisiaj lekarze?

Udział w kongresach naukowych to jeden z najczęściej wymienianych przez lekarzy sposobów na zdobywanie "najświeższej" wiedzy specjalistycznej i bycie "na bieżąco" w swojej dziedzinie.

Medycyna rozwija się niezwykle dynamicznie, a codzienność dostarcza jej i lekarzom coraz to nowych zagadnień do zgłębiania. Nic dziwnego, że konferencje medyczne cieszą się niezmiennie tak dużym zainteresowaniem wśród medyków, zarówno tych doświadczonych, jak i dopiero rozwijających swoją zawodową karierę.

Jakie obecnie tematy poruszane są na najlepszych konferencjach medycznych? Jak dotrzeć do wartościowych merytorycznie wydarzeń tego rodzaju? Podpowiadamy.

Artykuł sponsorowany

Reklama

Kongresy medyczne ze specjalnymi sesjami - co to takiego?

Jak już wspomnieliśmy, każda konferencja medyczna to fantastyczna okazja, aby zdobyć nową wiedzę i poszerzyć tę już posiadaną. Wybrane wydarzenie, np. konferencja internistyczna, jest również sposobnością do wymiany zawodowych doświadczeń, podzielenia się opinią, czy wprost skorzystania z wiedzy i doświadczenia kolegów po fachu oraz autorytetów w dziedzinie medycyny.

Bycie lekarzem to obecnie konieczność niemal nieustannego doskonalenia się, zgłębiania tajników sztuki lekarskiej i bieżącego śledzenia aktualności z dziedziny medycyny oraz własnej specjalizacji.

Najlepsze organizowane kongresy perfekcyjnie wpisują się w te ramy i oczekiwania uczestników.

Jednym z tego typu wydarzeń zasługujących obecnie na uwagę jest z pewnością Konferencja Pediatryczna po Dyplomie poruszająca wiele interesujących tematów z zakresu dziecięcej kardiologii, endokrynologii, pulmonologii, czy też gastrologii.

Sesje wykładów obejmują tutaj obecny stan wiedzy specjalistycznej oraz stosowane postępowania diagnostyczne i terapeutyczne, a także przyszłościowe rozwiązania, czy też najnowsze doniesienia naukowe pozwalające formułować kolejne wnioski.

Istotną częścią konferencji będą dwie sesje szczególne poświęcone trwającej pandemii, a ujęte w kontekście m.in. zachorowań dzieci i młodzieży, szczepień, a także wpływu pandemii COVID na stan psychoemocjonalny najmłodszych.

Reklama

Konferencje naukowe w dobie pandemii. Lekarze uczestniczą w nich online

Do udziału w konferencjach medycznych lekarzy nie trzeba przekonywać. To po prostu się opłaca, zarówno z perspektywy rozwoju zawodowego, jak i zdobycia przewagi na rynku pracy.

Dodatkowo, sam udział w tego typu wydarzeniach niesie ze sobą szereg korzyści dodatkowych. Obecnie tradycyjna formuła kongresów i konferencji została zastąpiona formą zdalną.

Wydarzenia dostępne są w wersji online. Wystarczy kupić bilet (również online), który będzie uprawniał do dołączenia do wydarzenia. Uczestnicy otrzymują również "w pakiecie" atrakcyjne dodatki, m.in w formie materiałów z wykładów, czy też publikacji wybranego wydawnictwa medycznego.

Wirtualne konferencje medyczne są rozwiązaniem o tyle wygodnym, że można do nich dołączyć z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia z dostępem do internetu (laptop, telefon) oraz uczestniczyć w najwygodniejszy dla siebie sposób.

Co intersujące, wiele konferencji pozwala na zdobycie wiedzy, czy wymianę doświadczeń także z zakresu tematów około zawodowych (np. z zakresu prawa).

Zabieg dostępny w tych sanatoriach:

Reklama

Kierunek miesiąca - Jedziemy w góry!

Ustroń
Odwiedź jedno z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie z własnymi złożami solanki i borowiny
Więcej
Jedlina-Zdrój
Sprawdź podgórski mikroklimat uzdrowiska, odetchnij czystym powietrzem i podziwiaj piękne krajobrazy
Więcej
Długopole-Zdrój
Skorzystaj z Pijalni Wód Mineralnych cechujących się dużą zawartością magnezu, wapnia, sodu, żelaza i potasu
Więcej

Wyjazd do sanatorium - co musisz wiedzieć?

Jak uzyskać skierowanie do sanatorium i który lekarz je wystawi?
Więcej
Przeglądarka skierowań do sanatorium - jak działa?
Więcej
Ile kosztuje wyjazd do sanatorium - prywatnie i ze skierowaniem
Więcej

Elektroterapia - najlepsze zabiegi na ból

Elektrostymulacja
Popularna metoda niwelowania bólu. Sprawdź, jak ją wykorzystać by przyniosła ulgę
Więcej
Prądy Traberta
Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomagają na ból kręgosłupa, stawów, czy zaburzenia krążenia
Więcej
Prądy interferencyjne
Rozluźniają mięśnie i rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałając napięciu
Więcej