Zabieg HIFU – na czym polega i kiedy warto z niego skorzystać?

Celem zabiegu HIFU jest przede wszystkim poprawa napięcia skóry, która jest możliwa dzięki pobudzeniu procesów prowadzących do regeneracji kolagenu. Zastosowane podczas zabiegu ultradźwięki powodują obkurczenie włókien kolagenowych obecnych w skórze oraz stanowią dla skóry impuls do tworzenia nowego kolagenu.
artykuł sponsorowany
Wskazania i przeciwwskazania do zastosowania zabiegu HIFU
Technologia HIFU w medycynie estetycznej wykorzystywana jest do likwidacji takich problemów, jak: utrata gęstości skóry, chomiki, zmarszczki, podwójny podbródek. Zabieg z jej użyciem dedykowany jest osobom, którym zależy na szybkiej kuracji bez uciążliwej rekonwalescencji, aby nie było konieczne rezygnowanie z codziennych obowiązków. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia wierzchniej warstwy naskórka, więc nie trzeba obawiać się ran, opatrunków czy blizn. Mogą natomiast wystąpić: lekkie zaczerwienie, nadwrażliwość i bolesność w miejscu wykonania zabiegu.
Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem technologii HIFU to m.in.:
- ciąża i okres karmienia,
- choroby nowotworowe,
- choroby serca,
- stany zapalne w miejscu zabiegowym,
- opryszczka,
- przerwany naskórek w obszarze poddawanym leczeniu,
- choroby skóry,
- skłonność do powstawania keloidów,
- epilepsja,
- niewyrównana cukrzyca,
- zaburzenia neurologiczne,
- rozruszniki serca i inne metalowe implanty.
Reklama
Jak działa technologia HIFU?
Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, w zabiegach HIFU wykorzystywane jest działanie fali ultradźwiękowej, która wywołuje wzrost temperatury w tkankach i pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu jest w stanie ją przebudować poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Włókna obkurczają się i skracają, co powoduje wzrost napięcia skóry, a pośrednio również poprawę kształtu owalu twarzy.
Dodatkowym efektem działania HIFU może być wyszczuplenie danego obszaru ciała. Ultradźwięki rozbijają tkankę tłuszczową, powodując uwolnienie zawartości komórek tłuszczowych, które następnie usuwane są z organizmu na drodze procesów metabolicznych. HIFU nie jest jednak typowym zabiegiem wyszczuplającym. Stosuje się go często jako element terapii łączonej z innymi procedurami.
Fala ultradźwiękowa zastosowana w zabiegu HIFU charakteryzuje się wysoką częstotliwością impulsów, które działają na różnych głębokościach. Specjalista wykonujący zabieg ma do dyspozycji kilka kartridżów, które służą do modelowania obszarów ciała o różnej grubości skóry. Wiązka ultradźwiękowa dociera do skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz powięzi. Nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka.
Reklama
Zabieg HIFU – zalety i wady
- Zabieg HIFU można wykonywać o każdej porze roku.
- HIFU jest w stanie opóźnić proces starzenia się skóry w danym obszarze.
- W wielu przypadkach wystarczy jednorazowy zabieg HIFU, aby uzyskać oczekiwane efekty.
- Pierwsze efekty można zauważyć już bezpośrednio po sesji zabiegowej, jednak końcowe rezultaty widoczne są dopiero po trzech miesiącach, ponieważ tyle czasu wymaga przebudowa skóry.
- Zabieg HIFU prowadzi do poprawy jakości skóry, czego rezultatem jest przede wszystkim lepsze napięcie tkanek. Efektem działania liftingu ultradźwiękowego jest też widoczna redukcja zmarszczek. Dzięki temu, że skóra została napięta pod wpływem działania HIFU, linie i bruzdy stają się mniej widoczne.
- Zabieg HIFU w szczególności polecany jest w celu napięcia skóry w okolicy szyi i żuchwy oraz daje pozytywne rezultaty w redukcji tzw. drugiego podbródka.
W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Najnowsze artykuły
Znajdź najlepsze
sanatorium dla siebie.
Reklama