Wybierasz się na wypoczynek w Polsce? Sprawdź, jak przygotować się do wyjazdu

Ubezpieczenia turystyczne są obecnie bardzo popularne wśród Polaków. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że o wykupienie polisy warto zadbać również w przypadku, gdy podczas wypoczynku nie opuszczamy granic kraju. Sprawdź, jak przygotować się na wakacje w Polsce.

artykuł sponsorowany

Wypoczynek w Polsce a ochrona zdrowia 

Osoby ubezpieczone w ZUS mają w Polsce prawo do nieodpłatnego korzystania z publicznej opieki zdrowotnej. Dzięki temu nie ryzykują, że w przypadku nagłego zachorowania czy konieczności leczenia szpitalnego będą zobowiązane do opłacenia wysokiego rachunku. Jednak w praktyce, gdy dojdzie do wypadku, pomoc może okazać się podstawowa. Publiczną ochroną zdrowia nie są objęte ani wizyty w gabinetach prywatnych, ani następstwa zdarzeń ubezpieczeniowych, takie jak np. trwały uszczerbek na zdrowiu. Będziesz również zobowiązany do pokrycia szkód, które wyrządzisz osobom trzecim (to odpowiedzialność cywilna). 

Aby zabezpieczyć się wszechstronnie, konieczne jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Szczegóły dotyczące produktu znajdziesz pod adresem: https://www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne-w-polsce.html.

Reklama

Co daje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne jest przeznaczone dla osób, które udają się na wakacje. Nie ma znaczenia, czy planujesz wypoczynek w kraju, czy za granicą – bez względu na swoje plany warto wykupić polisę dla całej rodziny. Do ubezpieczenia turystycznego możesz dobrać dodatkowe opcje, takie jak ubezpieczenie w razie uprawiania sportów ekstremalnych czy zimowych.

Ubezpieczenie turystyczne w Polsce działa na terenie całego kraju oraz w pasie przygranicznym – aż do 30 kilometrów przy granicy. Dokładny zakres ochrony i sumę ubezpieczenia możesz dostosować do swoich potrzeb.

Reklama

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne w przypadku wakacji w kraju? 

Świadomość wagi ubezpieczeń wśród społeczeństwa z roku na rok wzrasta. Polacy wiedzą, że wyjazd za granicę bez polisy może się dla nich skończyć ogromnymi rachunkami za leczenie szpitalne czy koszty ratownictwa. Zobowiązania finansowe mogą jednak również powstać w kraju. 

Ubezpieczenie turystyczne w Polsce zabezpiecza w razie zajścia różnego rodzaju wypadków czy zachorowania. Możesz być również chroniony, jeżeli wyrządzisz szkodę innej osobie (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej). W razie wypadku otrzymasz odszkodowanie, które pomoże poradzić sobie ze skutkami zdarzenia. Jeśli zachorujesz, możesz liczyć na szybką pomoc lekarską. Ubezpieczenie turystyczne w Polsce obejmuje również zachorowanie na koronawirusa. 

Ochronę masz prawo rozszerzyć jeszcze bardziej – np. o pomoc na wypadek problemów z autem. Jeśli zdecydujesz się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego dla całej rodziny, możesz liczyć na atrakcyjne zniżki. Koszt ochrony zaczyna się już od kilku złotych dziennie. Dokładna wysokość składki zależy od wybranego zakresu polisy. 

Reklama

Kierunek miesiąca - Jedziemy w góry!

Ustroń
Odwiedź jedno z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie z własnymi złożami solanki i borowiny
Więcej
Jedlina-Zdrój
Sprawdź podgórski mikroklimat uzdrowiska, odetchnij czystym powietrzem i podziwiaj piękne krajobrazy
Więcej
Długopole-Zdrój
Skorzystaj z Pijalni Wód Mineralnych cechujących się dużą zawartością magnezu, wapnia, sodu, żelaza i potasu
Więcej

Wyjazd do sanatorium - co musisz wiedzieć?

Jak uzyskać skierowanie do sanatorium i który lekarz je wystawi?
Więcej
Przeglądarka skierowań do sanatorium - jak działa?
Więcej
Ile kosztuje wyjazd do sanatorium - prywatnie i ze skierowaniem
Więcej

Elektroterapia - najlepsze zabiegi na ból

Elektrostymulacja
Popularna metoda niwelowania bólu. Sprawdź, jak ją wykorzystać by przyniosła ulgę
Więcej
Prądy Traberta
Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomagają na ból kręgosłupa, stawów, czy zaburzenia krążenia
Więcej
Prądy interferencyjne
Rozluźniają mięśnie i rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałając napięciu
Więcej