Senior alergik - o czym należy pamiętać, aby wspomóc ich zdrowie

Alergia może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku. Pomimo że bardzo często pierwsze objawy występują już w dzieciństwie, ujawnienie się dolegliwości w późniejszym okresie życia nie jest niczym niezwykłym. Co zrobić, by uwolnić się od objawów alergii? Jakie zmiany w domu mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia seniora zmagającego się z uczuleniem na pyłki lub roztocza? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

artykuł sponsorowany

Zadbaj o przyjazny mikroklimat w domu

Właściwa temperatura, częste wietrzenie pomieszczeń czy wilgotność w okolicach 60% mogą zdecydowanie ułatwić codzienne funkcjonowanie osobie z alergią. Warto zadbać również o odpowiedniej jakości powietrze. Do tego celu można wykorzystać coraz popularniejsze oczyszczacze powietrza, które filtrują go z wszystkich zanieczyszczeń. Pamiętajmy, że roztocza występujące w dużej ilości na materacach, kołdrach i pościelach nie lubią wietrzenia. Róbmy więc to jak najczęściej, a w sprzyjających warunkach wynośmy pościel na zewnątrz, by stworzyć im jak najtrudniejsze warunki do rozwoju. Pamiętajmy, że bardzo ważny jest też odpowiedniej jakości materac, np. ten renomowanej marki Hilding Anders, który można kupić na Materac w Stargardzie . Połączenie wszystkich tych rzeczy sprawi, że samopoczucie seniora alergika zdecydowanie się poprawi, a objawy stopniowo zaczną zanikać.

Oczywiście może to nie wystarczyć, do osiągnięcia całkowitej poprawy. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywać, warto sięgnąć po leki przeciwhistaminowe, które po 2-3 dniach przyniosą zdecydowaną ulgę i odetkają zatkany nos. Warto zadbać, by senior alergik był pod stałą opieką lekarza specjalisty, który w razie potrzeby będzie mógł dostosować dawkę leków.

https://www.youtube.com/watch?v=sfRrADx6724

Dobry materac antyalergiczny to podstawa

Materace dla osób starszych wykonane są w taki sposób, by zapewnić im wygodę i komfortowy wypoczynek. Ważne, by były wykonane z materiałów antyalergicznych, które będą tworzyć środowisko mało przyjazne dla roztoczy i innych alergenów, które występują w pościeli i na materacach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób wybrać materac dla osoby obłożnie chorej, warto zapoznać się z bardzo ciekawym artykułem na ten temat, który znaleźć można na stronie internetowej https://materacestargard.pl/materace-dla-osoby-obloznie-chorej-jaki-model-wybrac/.

Warto pamiętać, że samo wietrzenie materaca nigdy nie będzie wystarczające, jeśli nie będzie on wytwarzany w odpowiedniej technologii. Tylko materiały antyalergiczne mogą sprawić, że znacząco podniesiemy komfort seniora alergika bez wprowadzania dodatkowego leczenia. Może się okazać, że zmiana poduszek i materaca znacząco zredukuje objawy i umożliwi odstawienia leczenia, ale pamiętajmy, by takiej decyzji nie podejmować samodzielnie. Tutaj ważna jest stała kontrola lekarska, a ostateczna decyzja może być podjęta wyłącznie po kontakcie ze specjalistą. Kupując materac, starajmy się wybierać rozwiązania o statusie wyrobu medycznego, bo tylko one zapewniają naprawdę dobre parametry i są dedykowane osobom starszym. Więcej na ten temat przeczytać można na https://materacestargard.pl/hilding-salsa-materac-piankowy-o-statusie-wyrobu-medycznego/.

Inwestycja w dobry materac może dać osobie starszej wiele korzyści i nie chodzi tu o samą alergię, ale także inne dolegliwości takie jak problemy z kręgosłupem czy stawami. Pamiętajcie, że materace Hilding rekomendowane są przez https://www.zdrowykregoslup.pl.

Reklama

Kierunek miesiąca - Jedziemy w góry!

Ustroń
Odwiedź jedno z największych kompleksów uzdrowiskowych w Europie z własnymi złożami solanki i borowiny
Więcej
Jedlina-Zdrój
Sprawdź podgórski mikroklimat uzdrowiska, odetchnij czystym powietrzem i podziwiaj piękne krajobrazy
Więcej
Długopole-Zdrój
Skorzystaj z Pijalni Wód Mineralnych cechujących się dużą zawartością magnezu, wapnia, sodu, żelaza i potasu
Więcej

Wyjazd do sanatorium - co musisz wiedzieć?

Jak uzyskać skierowanie do sanatorium i który lekarz je wystawi?
Więcej
Przeglądarka skierowań do sanatorium - jak działa?
Więcej
Ile kosztuje wyjazd do sanatorium - prywatnie i ze skierowaniem
Więcej

Elektroterapia - najlepsze zabiegi na ból

Elektrostymulacja
Popularna metoda niwelowania bólu. Sprawdź, jak ją wykorzystać by przyniosła ulgę
Więcej
Prądy Traberta
Mają działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomagają na ból kręgosłupa, stawów, czy zaburzenia krążenia
Więcej
Prądy interferencyjne
Rozluźniają mięśnie i rozszerzają naczynia krwionośne, przeciwdziałając napięciu
Więcej